KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12509112
*
nr 1250 9112
Asta Bäckman
(1914-1993), Sverige
Akvarell, "Uteservering Teneriffa", signerad. Motivet: 30x40
Asta Bäckman, svensk bildkonstnär född 1914 i Botkyrka, död 1993 i Salem.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2019
kl 18:57:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/4 22:30:36
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Asta Bäckman
Asta Bäckman, svensk bildkonstnär född 1914 i Botkyrka, död 1993 i Salem.
Läs mer om Asta Bäckman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asta bäckman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:01
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:06
-
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:02
-
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:25
*
Asta Bäckman
Asta Bäckman, svensk bildkonstnär född 1914 i Botkyrka, död 1993 i Salem.
Läs mer om Asta Bäckman
nr 1250 9112
Asta Bäckman
(1914-1993), Sverige
Akvarell, "Uteservering Teneriffa", signerad. Motivet: 30x40
Asta Bäckman, svensk bildkonstnär född 1914 i Botkyrka, död 1993 i Salem.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/4 22:30:36 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Asta Bäckman
Asta Bäckman, svensk bildkonstnär född 1914 i Botkyrka, död 1993 i Salem.Läs mer om Asta Bäckman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asta bäckman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:01 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:06 -
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:02 -
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:06 -
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:25